Suriye uyruklu yabancılara vize zorunluluğu getirildi !

08.01.2016 tarihi itibariyle Türkiye’ye gitmek isteyen Suriye uyruklulara Türk Büyükelçilikleri/Başkonsolosluklarından vize alma zorunluluğu getirilmiştir.

Başvuru yapılan Türk Temsilciliği tarafından Türkiye’deki ilgili makamlardan onay alınmasının ardından ilgili Suriye vatandaşına vize verilebilecektir. Sözkonusu süreç yaklaşık olarak 3 hafta sürmektedir.

Diğer taraftan, Suriye sınırındaki kara hudut kapılarımızdan ülkemize giriş yapacak olan Suriye vatandaşlarına ise vize muafiyeti uygulamasına devam edilecektir.

Saygıyla duyurulur.

Suriye'li sığınmacılara çalışma izni imkanı verildi !

Ülkesinden ayrılmaya zorlanmış, ülkesindeki yaşanan savaş ve olağanüstü koşullar nedeniyle ülkesine geri dönemeyen yabancıların geçici korumaya alınmasına ilişkin bir süredir yayınlanması beklenen yönetmelik 22 Ekim’de yürürlüğe girdi.

Bilindiği üzere yabancı uyrukluların ülkemizde çalışma izni alabilmesi için, süresi dolmamış en az altı ay süreli ikamet tezkeresi şartı aranıyordu. Geçici koruma statüsünde bulunan yabancıların ikamet tezkeresi bulunmadığı için, çalışma izin başvurularını da yapmaları mümkün değildi.

Yürürlüğe giren yeni yönetmelik kapsamında, geçici koruma statüsünde bulunan Suriye'li sığınmacıların da çalışma izni alabilmesi mümkün hale getirildi.

Daha detaylı bilgi almak için bize ulaşın!
0.212.324 24 44
0.850.333 99 77

Yabancı doktorlara çalışma izni şartları belirlendi!

Yabancı Sağlık Meslek Mensuplarının Türkiye'de Özel Sağlık Kuruluşlarında Çalışma Usul Ve Esaslarına Dair Yönetmelik 22 Şubat 2012 tarih ve 28212 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanarak yürürlüğe girdi.

Diş hekimi, eczacı, ebe ve hastabakıcılar hariç olmak üzere yabancı sağlık meslek mensupları, aşağıda yer alan şartları sağlamak kaydıyla özel sağlık kuruluşlarında mesleklerini icra edebilecekler.

  1. Diploma ve/veya uzmanlık belgelerinin denkliği onaylanmış ve Bakanlıkça tescilleri yapılmış bulunmak
  2. Mesleğini icra etmesine kanunen engel hali bulunmamak
  3. Üniversitelerin Türkçe Öğretimi Uygulama ve Araştırma Merkezleri tarafından yapılan Türkçe dil sınavında Avrupa Dil Portfolyosu kriterlerine göre (B) veya üzeri seviyede başarılı olmak
  4. İlgili mevzuata göre Türkiye’de çalışma ve ikamet izni almış olmak
  5. Hekimler için, zorunlu mesleki malî sorumluluk sigortası yaptırmak

Yabancı Doktorların Çalışma İzinleriKonuyla ilgili detaylı bilgi almak için Yabancı Doktorların Çalışma İzinleri sayfamızı ziyaret ediniz.

Suriye uyruklu yabancılara çalışma izni müjdesi !

Suriye uyruklu yabancılara çalışma izni müjdesiSuriye uyruklu yabancılara çalışma izni müjdesi !

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı'ndan yapılan duyuruda "Ülkelerindeki iç karışıklık nedeniyle Türkiye’ye gelmiş ve Emniyet makamlarınca ikamet izni verilmiş bulunan Suriye uyruklu yabancılara ikamet izin sürelerini aşmamak üzere, değerlendirme kriterlerine tabi tutulmaksızın çalışma izni verilmesi uygun görülmüştür" açıklamasi yapılmıştır.

Buna göre, süresi bitmemiş altı aylık ikamet tezkeresi bulunan yabancılar ve işverenleri, 4817 Sayılı Yabancıların Çalışma İzinleri Kanunu ve uygulama usül ve esaslarına bağlı kalarak, başvu yapabileceklerdir.

 Devamı için burayı tıklayınız.

Bize nasıl ulaşabilirsiniz?

ROTA SINAİ HAKLAR VE KURUMSAL DANIŞMANLIK HİZMETLERİ LTD. ŞTİ.
Yıldız Posta Cad. No:12 D:67
Gayrettepe34349
BEŞİKTAŞ, İSTANBUL 

bilgi@rotadanismanlik.com.tr
0212 - 324 24 44
0212 - 324 46 44

Suriye uyruklulara bir yıllık ikamet tezkeresi

Suriye ülkesinde yaşanan iç savaş nedeniyle, ülkemize gelen Suriye uyruklu yabancılara bir yıllık ikamet tezkeresi verilmesine dair yasal düzenlemeler tamamlanmıştır.

İçişleri Bakanlığı tarafından yapılan düzenlemeyle; ülkemize pasaportlarıyla yasal yollardan giriş yapan tüm Suriye uyruklulara (1) bir yıllık ikamet tezkeresi verilmesinin yolu açılmıştır.

 Konuyla ilgili detaylı bilgi almak için Duyurular sayfamızı ziyaret ediniz.

Uygulamalar
BAŞARI PERFORMANSIMIZ
Başarı performansımız anlık hesaplanmaktadır. Tablodaki rakamlar, türlerine göre onaylanan başvuruların toplam başvuru sayısına oranını ifade eder.
  • Çalışma İzni - Yurtiçi başvuru - İlk%99.55
  • Çalışma İzni - Ev Hizmetleri - Yurtiçi%99.58
  • Çalışma İzni - Ev Hizmetleri - Yurtdışı%97.95
  • Çalışma İzni - Yurtdışı başvuru%98.04
  • Çalışma İzni Uzatma - Tüzel%99.74